FetHead - k čemu to je?

 

 

Technologie

FetHead je vysoce kvalitní mikrofonní předzesilovač s nízkým šumem, vestavěný do pouzdra velikosti XLR konektoru. Zvyšuje úroveň signálu a zlepšuje zvuk dynamických a páskových mikrofonů. Elektronika je vestavěna v robustním kovovém pouzdru se symetrickým XLR vstupem a výstupem. Vzhledem ke kovovému provedení je dostatečně odolný do studia i na turné.


Provedení pro různé mikrofony

FetHead: standardní provedení pro dynamické a páskové mikrofony

FetHead Phantom: provedení vhodné pro kondenzátorové mikrofony

FetHead Filter: provedení pro dynamické a páskové mikrofony s High-Pass filtrem

 

Přínos technologie FetHead

Krátce řečeno, vylepšuje mikrofonní signál. U některých typů mikrofonů je citlivější k širšímu frekvenčnímu rozsahu.  Ve spojení s dynamickým mikrofonem s vyšší dynamikou, jako je například Sennheiser MD 441-U, zvuk jednoznačně září. U páskovým mikrofonů pomáhá s přizpůsobením impedance, což snižuje zátěž mikrofonu a dodává lepší přechodovou odezvu. Dále nízkošumové obvody FetHead zesilují signál a tím rozšiřují možnosti páskových mikrofonů pro snímání tichých pasáží.
Hlavní výhodou FetHead je kvalitní zesílení signálu, které umožňuje používání velmi dlouhých mikrofonních kabelů bez degradace signálu.


Ochrana páskových mikrofonů a přijímačů bezdrátových mikrofonů

Některé páskové mikrofony jsou citlivé na fantomové napájení, které v některých případech není možno vypnout. Obvody FetHead využívají toto napájení, ale nepropouštějí jej ke vstupu mikrofonu (mimo verze FetHead Phantom), čímž mikrofon chrání.
Podobným způsobem funguje i Phantom Blocker, který je ideální pro zapojení ke vstupům přijímačů bezdrátových mikrofonů na ochranu vstupních elektronických obvodů. Tyto obvody jsou fantomovým napětím z pultu přetěžovány, což může mít za následek jejich poškození.


 

 
 
 
Sennheiser Czech Republic & Slovakia Sennheiser.cz Youtube
 
© Panter spol. s r. o. 2012
  • Připoj se na:
  • Sennheiser Czech Republic & Slovakia
  • Sennheiser.cz Youtube